YKS Matematik Nasıl Çalışılır?

YKS Matematik Nasıl Çalışılır?

Mat&Geo Soru Paylaşım 📚🧮✏ Matematik geometri, whatsapp, soru paylaşım grubu

matematik çalışmak

Üniversite sınavına gireli 5 yıl oldu.İlk girişimde Ege Matematik Bölümünü kazandım.Keşke bir kez daha hazırlansaydım dediğim çok oldu kendime.Ailem ve dershane öğretmenlerim de tekrar hazırlanmam konusunda hem fikirdi ama bir yıl daha hazırlanmayı göze alamadım.Çok zor bir hazırlık dönemi geçirmiştim ve tekrar aynı zorlukları yaşamak istememiştim.

Matematiği çok seviyorum ve elimden geldiğince matematiğe nasıl çalışabileceğiniz konusunda fikirlerimi paylaşacağım.Öncelikle matematik okumayla halledilebilecek bir ders değildir.Okurken ellerde çalışacak.Konunun püf noktalarını kendimize göre notlar alarak anladıklarımızı kağıda aktarmalıyız.Özellikle birden fazla konu anlatımlı kitaptan çalışarak anladıklarımızı pekiştirmeliyiz.En büyük tavsiyem bol dökümanla çalışmanız.Ama soru çözdüğünüz kitap kaliteli soruları olan bir soru bankası olsun.O kitabı en baştan başlayarak bitirin.Çünkü bütün soru tiplerini o kitapta zaten göreceksiniz.
Yapamadığınız soruları da hocalarınıza sorarak konuyla ilgili çıkabilecek tüm soru tiplerini görmüş ve çözmüş olacaksınız.Pekişmesi açısından çözdüğünüz testleri tekrar çözün.

Matematik sadece dinleyerek öğrenilecek bir ders de değildir.Mesela hocaya yapamadığınız bir soruyu sordunuz ve hoca soruyu anlatarak çözdü.Belki o an için çözümü anladınız ama sonuçta o soruyu siz çözmediniz ve çözebileceğinizden de emin değiliz.Hocanızın çözdüğü soruyu daha sonra tekrar kendiniz çözmeye çalışın.Bakalım gerçekten anlamış mısınız?
Yapabildiğiniz soru tiplerini tekrar tekrar çözmek size bir fayda sağlamaz.Ama yapamadığınız soruların çözümünü araştırmak size çok fayda sağlıyacaktır.Bu yüzden çok soru çözmek değil verimli soru çözmek gerekiyor.Bunun için de kaliteli bir tane soru bankası kitabı size yetecektir.Bazı konular için hala eksik olduğunuzu hissediyorsanız tabiki başka kaynaklardan soru çözmeniz gerekebilir.Benim her dersle ilgi zor soruları olan soru bankası kitaplarım vardı.O kitapların tüm sorularını çözerek girdim öss sınavına.Kitaplardaki tüm soruların çözülmüş olması bana güven verdi.

Konu anlatımlı kitaplarınızın çeşitliliği fazla olmalı.Ne kadar fazla bilgi kaynağınız olursa o kadar iyi olur sizin için.

Anlamadığınız konuyu atlamayın.Anlayıncaya kadar savaşın.Eğer anlamadan diğer konuya geçerseniz ilerleyen zamanlarda tekrar aynı konuya dönmeniz gerekecek ve eski bildiklerinizin hafızanızdan silindiğini göreceksiniz.Belki konuyu anlamak için 2 hafta uğraşmıştınız ve 1 hafta daha çalışmanız yetecekti ama konuyu atladığınız için 2 haftalık çalışmanız boşa gitmiş olacak ve konuya sıfırdan dan başlamanız gerekecek.

Son söz olarak; Eğer gerçekten konuyu anladığınıza eminseniz ve yeteri kadar soru çözüyorsanız kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın.Çünkü siz elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz öyle değil mi? O zaman başarı zaman içinde gelecektir.Sabırlı olun ve çalışmaya devam edin.Çünkü rakipleriniz sürekli çalışıyor bunu unutmayın.

Bu yazdıklarım bana ait düşüncelerdir.Ben bana göre  doğru olanları yazdım.Sizlerin de kendi doğrularınızı bulmanız dileğiyle.

Saygılarımla...Deniz TANIR.

 


Yorumlar755

...
tarkan özkan28.12.2011

seni tebrik ediyorum ama herkesin kafasının bastığı bişey var benim matemetiğim 0 dı ama sözel derslerim 5 :))


Cevapla
...
filiz28.12.2011

matematiyi çok seviyorum ama bazı konularda çok başarısız hale geliyorum ne yapacağımı bilmiyorum:(


Cevapla
...
Öznur Şaşmaz27.12.2011

mrb. matematiği kötü olanlardan biride benim.meslek liseli çıkışlıyım bölümüm sözeldi. ön lisansı bitirdim.şuan başka bi bölüm okumak istiyorum. istediğim bölüm sayısal gerektiriyor. meslek liselerinde ki matemetik anlayışını az çok biliyorsunuzdur.sırf sınıf atlatmak için konular gelişigüzel anlatılır,sınavlarda çok kolay olur. geçmişim bu şekilde ve matematiğim gerçekten kötü. dershaneye yazıldım ekim ayında. sadece 2 hafta gidebildim. çalıştığım ve sınıfta bulunanların matematiği benden çok daha iyi olduğu için zorluk çekmiştim. şuan bıraktım. evde hazırlanmayı düşünüyorum. sözelci olarak sayısala ne kadar hakim olabilirim bilmiyorum ama matematik çalışmayı seviyorum. bu durumda bi problemim yok ama evde hazırlanma şeklinde biraz problem yaşayacağımı düşünüyorum. bu konuda da fikirlerinizi bekliyorum.


Cevapla
...
mehmetgelibol25.12.2011

fen lisesi öğrencisiyim ve mat2 den nefret ediyorum sabahtandır türev çalışiyorum ama 0 0 0 ezberleyemiyorum ve bir mantığıda yok kavrayacak sınav soruları hakkında bilgi veeir misiniz ters trigonometrik fonksiyon türevi sorulmuş mu sırulur mu hiç?

 

 


Cevapla
...
ali güngör 25.12.2011

ben matemaği anlamıyorum nekadar çaba sarfetsemde anlamıyorum bunun için bana ne önerirsiniz lütfen?

 

 


Cevapla
...
esra gökdemir25.12.2011

merhabalar ben esra fen lisesi 9. sınıf öğrencisiyim . ben ilköğretimde  okul birincisiydim mükemmel bir matematiğim vardı . ama fen lisesine bir geldim neye uğradığımı şaşırdım açıkçası .aslında fen lisesine geldiğime hiç pişman değilim oradan çok iyi bir üniversite kazanacağımı biliyorum ama matematik notlarım hiç 5 in altına inmeyen ben, 1. yazılıdan 69 aldım ikinci yazılıdan da 20 30 civarında bir şey bekliyorum bana yardımcı olurmusunuz ? lütfen yardımlarınızı bekliyorum nasıl çalışmam gerktiği hakkında...


Cevapla
...
Naile23.12.2011

ben 10 sınıf tm öğrencisiym.. Matematiği çok seviyorum çok uğraşıyorum hatta arkadaşlarım bir soru üzerinde çok sabırlısın bulamadığında pes etmiyorsun uğreşıyorsun diyorlar fakat bir türlü yapamıyorum.. yani matematiği çözmekten zevk alıyorum ama sınavlarda yapamıyorum.. Nedenini anlamıyorum kendimede çok kızıyorum o kadar çalışıyorum da neden olmuyor nerde eksik var diye.. Sizce nerde eksiğim var ne yapmam lazım ... Neden matematiğim hala iyi değil...??
Sağolun..

 


Cevapla
...
beyzanur akgül21.12.2011

Bende sözel bölüm öğrencisiyim. Bu sene bize temel matematik öğretiyorlar. Pek zorlanmıyorum fakat; pratik fazla yapamıyorum. Derste anlıyorum yazılıda yapıyorum ama testte zor gözüküyorlar diye yapmaktan vazgeçiyorum. ne yapmalıyım?


Cevapla
...
Deniz Tanır20.12.2011

#Leyla ' ya yanıt:

İşçi problemlerini formülden çözmek zorunda değilsin. Birim zamanda yapılan iş miktarı mantığını kullanabilirsin. Örneğin bir işi 3 saat bitiren Ali ile 5 saatte bitiren Mehmet in işi birlikte kaç saatte bitirebileceğini bulmak istiyorsak:

işin tamamına 3.5=15 den 15x dersek

15x/3=5x(Ali nin birim zamanda yaptığı iş) 
15x/5=3x(Mehmet'in nin birim zamanda yaptığı iş) bulduktan sonra
3x+5x=8x (ali ve mehmet in 1 saatte yaptığı iş) 
15x/8x=15/8=1,875 (ali ve mehmet in işi birlikte bitirme süresi).
Örneğin aşağıda bu mantıkla çözülen benzer bir soru vardır. Esasında işçi problemleri hız zaman problemlerine benzemektedir. İş miktarını yol, birim zamanda yapılan iş miktarınıda hız gibi düşünebilirsin. 


Cevapla
...
emre yazkan20.12.2011

bn lise 3 çe gidiyorum sözelciyim feme gidiyorum bu sene mat 1 çalışıyorum mat1 yapıyorum bn mat 2 de çalışıp tm den de şansımı denemek istiyorum mat 2 nasıl çalışabilirim ? yardımcı olursanız sevinirim :)


Cevapla
...
Leyla20.12.2011

Meraba Deniz Bey. Ben lise son MF öğrencisiyim. Benim hareket ve işçi problemlerinde zorlanıyorum. Sizden bunların mantıgını bulmama yardımcı olmanızı istiyorum. Formül bilmeden de bu 2 konuyu yapmak istiyorum. Bu problemleri illa formulleriyle mi yapmalıyım ?


Cevapla
...
seher19.12.2011

ayrıca şu yorum yapaken sorduğunuz 2+2=? sorusu da alırken 3 satarken beş yapar =))))

 


Cevapla
...
seher19.12.2011

ya ben matematiği yapabiliyorum ve bna en çok fayda sağlayan o ama fen de bşy yapamiorum bu da beni strese sokuyo bu sefer yapamadıkça hepsinden soğuyorum netlerm 60tn yukarı çıkmıyo ve şunun şurasında 3 ay kadar zamanım kaldı bn yne hç bşey yapamiorum bn nasıl toparlanablirim bna bir yol gösterin lütfen

 


Cevapla
...
sinem yldz15.12.2011

mrb. matematıkten nefret edıorm. çalışmaya çalışıorm ama olmuo yapamıorm. yukardakı arkadaşımn dedıgı gıbı bende kendımı matematkte gerizekalı gıbı hssedıorm :) üniye hazırlanıorm ygsye gecen sene gırdm yapamadm bu 2. senem ve hala 5 6 netlerdeym. ne yapsamda çıkmıo herkes normal ben anormal..


Cevapla
...
fatma nur...15.12.2011

merhaba ben 9. sınıf öğrencisiyim . matematik dersinden  hiç birşey anlamıyorum ama hoca soru sorduktan ve cevapladıktan sonra çözebiliyo gibi oluyorum ama çözemiyorumm arkadaşlarm çzüpte ben çözemiyince kendimi gerizeka sanıyorum  bana nsl bi matematik çalışmamı önerirsiniz şimdiden teşekkürler:)


Cevapla
...
burhan13.12.2011

abi ben senden yaşça küçügüm ben 8. sınıfa qidiyorum askeri lise sınavlarına hazırlanıyorum ben matematikte çok zorlanıyorum ne yapmam gerekiyo lütfen abi bi cevap yazarsan büyük bir sevaba girmiş olursun


Cevapla
...
pınar şen11.12.2011

matematikten anlamıyorum çarpım tablosunuda yapamıyorum hiçbişe yapamıyorummm matematikte harbi gerizekalıolduğumu düşünüyorum artık yardım edin lütfennnn  :(( ygsye  grcem bu sene yne.. aöfde okuyorum kpssye hazırlanıyorum ama matemtik bende sıfırrr yardımmmmmmmm...


Cevapla
...
berrak nur11.12.2011

merhaba benim matematiği 3  ama derslerde çok başarılıyım yanlız  yazılılara çalıştığım halde düşük allıyorum nasıl ve kaç saat matematik çalışabilirim

 


Cevapla
...
esra takmak11.12.2011

bn ygs ye hazırlanıorum tm öğrencisiyim matematiği çok sewiorum fakat çalşma yöntemimi bulamadım sanırım bu sene 2. senem edebiyat öğretmnliği istiorum ama matemaik bnm için artq bi ulaşılması zor bir hedef haline geldi 10-11 net çıkarabiliorum mat2im var ama mat1im yoq nasıl çalışabilirim mat1e ne yapmalıyım yardım edebilir misinz?


Cevapla
...
numan07.12.2011
Gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkürler:)
Cevapla
...
zehra 07.12.2011

ersin demiröz e tşk ederim uygulamaya çalışam bu arada ben rehberlikçinin yanına gittiğimde bana tek kaynaktan çalışmam gerektiğini söyledi

 


Cevapla
...
canan kuz07.12.2011

bn 8.sınıf ögrencisiyim 2 3 senedirr dershaneyee gidiyorumm çokk çalışıyorumm güzlükk en fazlaa 4 en az 2 saat çalışıyorumm amaa oluyoosebeselerim biri 312 biri 315 bu senede gayret ediyorumm günlükk 100 soruu çözüyorumm sorularımm olmadıgındaa konu çalışıyorumm amaa sbs dee çok heyecanlanıyorumm başaramıyorumm bn bu sorunu nsl düzeltirimm nsl başarılı olurum yardım edinn


Cevapla
...
anıl kulak07.12.2011

ben 12 sınıfım cocuk gelısımı ve ozel egıtım dalında okuyorum meslek lısesı oldugum ıcın matamatıgım cok zayıff ve okulda matamatık dersım yok ygs sınavında matamatıkte yapmam gerekıyo dersaneye gıdıyorum ama hoca ustun koru gecıyo konuları orda da anlayamıyorum kendım cok mutsuz ıssedıyorum boyle olunca evde kendım calısmaya calısıyorum zamanınm oldukca stajdan am ygs sınavınıda kazanmak ıstıyorum suan cok caresız kalıyorum bu matamatıkten dolayı bıde az bı zaman kaldı surda 1 nısana daha cok telas yapıyorum bn bu matamatıgı nasıl anlaya bılırım sımdıkten cvbnz ıcın tesekurler


Cevapla
...
deniz akarsu04.12.2011

Öncelikle merhaba ben kesinlikle olumsuz düşünmüyorum hep olumlu düşünüyorum matematiği ve geometriyi başarıcam diyorum ben matematikte ve geometride şuraya takılıyorum ben test kitaplarında ve yaprak testlerde soruları çözemiyorum ne olur kısa sürede cevap bekliyorum ve matematikten ve geometriden soru çözmesek te başarılı olur muyuz sınavlarda vs..


Cevapla
...
birsen tunca03.12.2011

iyi akşamlar. ben iki yıllık yüksek okul işletme mezunuyum ve bu sene dgs(dikey geçiş sınavı) 'na hazırlanıyorum. bildiğiniz üzere bu sınav sadece sözel ve sayısal (türkçe+matematik) bölümlerinden oluşuyor ve biz matematikle pek anlaşamıyoruz. sizce ne yapmalıyım yanı bu sınavın sayısal kısmına nasıl çalışmalıyım cunku ben sözel mezunuyum ve matematik alt yapımda yok. yardımcı olursanız cok teşekkür ederim.iyi akşamlar.


Cevapla
...
Ramazan yükkaldıran03.12.2011

mrb Hocam

Ben lise 2 ye gidiyorum matematiki derste süper yapıyorum ama test kitaplarına

bakınca çok değişik geliyo bana sanki o konuyu hiç görmemişim bazı konular öyle

polinom özdeşlik  ama mesela üslü sayılar karekökleri ii yaparım ne önerirsiniz yardım edin


Cevapla
...
pelin su03.12.2011

benimde bir sorunum war bende 8 sınıf öğrencisiyim 3 gün sonra yazlım war konularımz az ama ben klasik soruarı çözebiliyorum bu yüzden  şıklı yapamıyorum vede nasl ve nerden başlayacağımı bilemiyorum rica  etsem bana bir plan çıkarırmsınız.şimdiden çook teşekkürler


Cevapla
...
Onur tufekci01.12.2011

merhaba arkadasLar..

ben Lise 2.sinif ogrencisiyim. anatoLu teknik Lisesinde okuyorum ve anadlu Lisesi mufredatinda egitim goruyoruz. ayrica ek oLarak mesLek dersLerde var. 1. siniftan 1 tane sorumLuLugum var. geometri. cok ugrasmistim ama yapamamistim. 43te kaLmisti. bu sene ise 1. donem 1. notLarim pek ic acici degiL. 1 hafta sonra sinavLar basLayacak ve benim en cok korktugum drs matematik. 1 sinavimdan gecer not biLe aLamadim ve 2. sinavdanda cok korkuyorum. cunku nekadar caLissamda anLamiyorum. hocaya sorsam desek zaten hoca yasLi dersi anLatamiyor. tek basimada nerdeyse zor anLiyrorum.  yardimci kitap var ama adi ustunde ba yardim oLyor :D :S yardim ederseniz sevinirim


Cevapla
...
melisa 01.12.2011

9.sınıf öğrencisiyim matematık dersını pek fazla anlmıyrm.ve su ankı konular baya bır ılerledı . sımdı gerı donup ılk sayfalara baktmda kafam karısyr bu durumda kedıme soruyrm konlar daha fazla bırıkmeden çalsm mı  dıye  ama bır turlu yolunu bulmadm ve ayrıca kendıme bır planlı çalsma programı  hazırladm buna uymaya çalsyrm  yalnz bu çalsma programnda 1 gunde kaç ders çalısblrm . matemtk konusndada yardmcı olrmsnz.


Cevapla
...
doğuş01.12.2011

bence okul sonrası bol bol tekrar edin ve bol bol matematik den soru çözün birde matematik diğer dersler gibi deil daima çalışmanız lazım yani sene başından sene sonuna kadar çalışın ve hergün mutlaka tekrar yapın........


Cevapla
...
gizem30.11.2011

mrb ben 11.sınıf öğrencisiyim matematiği çok seviyorum ama sorularını çözemeiyorum hocanın anlatığı öremkleri çözüyryorum ama önüme farkı soru tipi gelince dona kalıyorum bu sadece bende oluor galiba bu soru çözmemkten mi yoksa beynini kullanamamktan mı akıllı düşünememkten mi şimdidedn teşekkür ederm


Cevapla
...
derya deniz29.11.2011

merhaba bnm sole bır sorunum war bn lise 1 ogrencısıyım bn konuyu anlıorm anlıom anlamasına ama maleeesef sorularda yapamıom cunku onume daha deısık seler gelıor yardım edın lutfennnn


Cevapla
...
merve körpe29.11.2011

merhaba ben 8. sınıf öğrencisiyim ve öğretmenlerimin bile inanamadığı sözel zekam var tarihii çok seviyorum ve en iyi yapabildiğim ders inkılap tarihi.  denemelerde ve sbs sınavlarında sözel bölümünün hepsini doğru yaparken, sayısalda çok düşük netlerim çıkıyor aslında ben derste anlıyorum ve yapabiliyorum ama iş ister evde olsun ister sbs sınavlarında olsun, özellikle matematiği yapamıyorum test çözerken tıkanıyorum ve sadace matematikte mantık gerektirecek konuları yapabiliyorum lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım? bu arada sbs puanlarım düşük olsa da şunlar 

6. sınıfta 443

7. sınıfta ise 442   ve benim istediğim lise 455 puanlık... :(


Cevapla
...
merve canpunar29.11.2011

BEN 12 SINIF ÖĞRECİSİYİM BUSENE ÜNİVERSİTE SINAVLARINA

HAZIRLANIYORUM . METEMATIKTEN GEOMETRİDEN NE KADAR SORU ÇÖZERSEM ÇÖZÜYÜM AKLIMDA KALMIYOR

VE BENİMDE MORALIM BOZULUYOR BILDIĞNZ EN İYİ KAYNAK KİITAB VARSA VEYE ÖNERİLERİNİZ VARSA MESJNIZI BEKLİYORUM TEŞK EDRİM

 


Cevapla
...
ersin demiröz29.11.2011

ben kimim: lise bittiğinde basit bir denklemi çözemeyecek kimse. geometride tek bildiği üçgenin iç açısının toplamı 180derece olan kişi.

ben kimim: öss'de 45 matematikte 42 yapıp, 45 türkçe'de 43 yapmış, üniversiteyi 3,20/4 ile bitirmiş, kendi başına ingilizce öğrenmiş, kariyer meslek sahibi.

ben nasıl matematik çalıştım, kısa ve öz anlatacağım:

1-dersi hoca anlatırken anlamak şart:

anlarken deftere tahtanın aynısını yazayım değil; deftere anlayarak yazacaksın notlarını, soru çözümlerini.

2- dersi derste anladın, defterine anlyarak geçirdin. güzel...yeter mi? asla!..

bak ne diyeceğim, sen bu soruları evde tekrar et, boş kağıtlara anlayıp, iyice özümseyinceye kadar  bir soruyu gerekirse 3 kere çöz müsveddelere.

formülü böylelikle öğrenirsin...

hemen formülü bir kağıda yaz, masanın karşısındaki duvara yapıştır. her öğrendiğin özümsediğin formülü masanın karşısına yapıştır. görsel hafızanda yer edecektir.

yeter mi? hayır canım benim..bak ne diyeceğim;

3-bu soruları hafta sonları tekrar et, defterine aldığın notlar, sorular vardı ya, he, işte onları, haftasonları tekrar çöz müsveddelere. konular ilerledikçe bunları geriye yönelik olarak da yap.

geometri için de aynısı geçerlidir. hatta geometi daha kolaydır. 

geometride "görmek" önemlidir; kuralları bilmezseniz göremezsiniz. kuralları bildikten sonra bolca soru çözmek görme kabiliyetinizi geliştirir.

özellikleri kuralları soru çözerken özümseyip, as duvara; ama "anne bak ben çok çalışıyorum" havası vermek için boşuna anlamadığın, bilmediğin, kullanmadığın, formülleri asma"

soru çözerken, defterini tekrar ederken, öğrendiklerini as duvara ve hep soru çöz. akşam yatarken geometri çözmek zevkimdi..sızar kalırdım.

bu dediklerimi uygula, mat doğruların artmaz ve fulle doğru gitmez isen gel bana..

ulan ben yaptım. oluyor. önemli olan bu doğru çalışma yoluna girmek. her konudan, bolca soru çözmek..

evet, ben soruların cevaplarını bulamaz,sadece tahmin ederdim ilk öss'ye girdiğim lise 3'te; kazandığımda 45'te 42 mat (1y 2b), 45'te 43 türkçe vardı.

hadi Allah kolaylık, zihin açıklığı, motivasyon ve anlattığım yönetmi uygulama isteği versin..

herseyi O'ndan isteyin, sonra da fiiliyata geçin.


Cevapla
...
marjinal23.11.2011

   Mrb ,

ben bu sene kpss sınavı için kursa yazıldım ve 2 hafta oluyor. ne kadar eğititim alırsak alalım yeterli kalmıyor. bu sebeple de kendimi evde başka kaynaklardan soru çözerek tamamlamaya çalışıyorum.ama yeterli kalmıyor.her soruyu çözemiyorum.her konuyla ilgili çözümlerin birkaç yöntemini görmek ve konuyla ilgili birkaç sorunun çözümünü kitapta bulablirsem kavrayabilirim. böyle bir kitap almak istiyorum. sizden bilgi almak isterim önerebileceğiniz en açık konu anlatımlı , sorunun farklı çözüm yöntemlerini gösteren, soru çözümleri olan bir kitap var mıdır? sadece matematik ve geometri için.saygılarımla...

İyi çalışmalar...


Cevapla
...
melis 22.11.2011

matematiği seviyorum hatta çok çözmek istiyorum ama başaramıyorum bir konuyu anlasam diğer konu çok zor geliyor.geometride derste anlıyorum sınava gelince maalesef ki batırıorm.aslında nasıl ve ne kadar çalışmm gerektiğini bilmiyorum şimdiden teşekkürler

 


Cevapla
...
seda seda21.11.2011

Bu yıl 2. hazılanışım geçen yıl matematik sorunumu hallettim bu yıl geometri üstüne gidiyorum dersanedeki kaynakları anlayana kadar tekrar tekrar çözüyorum çünkü geometri temelim gerçekten  zayıf daha fazla net yapmam gerek sizce ne gibi bi çalışmayla geometride istediğim bir hedefe ulaşabilirim yardımınız için şimdiden teşekkürler.


Cevapla
...
emine yaşaroğlu21.11.2011

matematik derslerini anlıyorum ama deneme netlerim düşük ne yapabilim bana bu konuda yardımcı olurmusunnuz  lys konularını cok ii anlıyorum ama ygs konularını tam ii yapamıyorum netlerimi nasıl yükseltebilir


Cevapla
...
büşra bakırlıoğlu18.11.2011

metotlar süper ama aksaray hkal anadolu lisesindeyim .. çalışma sistemini uygulasam bile yazılı da olimpiyat soruları soruluyor tabi alınan notları tahmin edersiniz çalışma isteğim ve şevkim kırılıyor


Cevapla
...
damla17.11.2011

Meraba ben bu sene hazırlanıyorum ilk orunum güven eksikliği ikinciside bazen hiç ders çalışasım gelmiyo ve 12.sınıfta çok zorlanıyorum konuları unutmuşum gibi geliyo aslında temelim var ama zorlara gelince olmuyo hocalarımdan da arık umudu kestim geç kaldım diye çok korkuyorum


Cevapla
...
dilaan16.11.2011

merhaba ben tm öğrencısıym. mezun oldum 2 sene önce we bu sne össye 3.girşim we ben hala hala geometri yapamıyrm . karekok yayını aldım olmadı zafer yayını aldım çok agır geldi şimdi ne yapabilirm lutfeen baanaa yardmcı olun su geoyu nasl anlayabilirm temelden


Cevapla
...
naz rena16.11.2011

yüsracım bişey değil inan sana daha çok yardımcı olmak isterdim ama elimden gelen bu kadardı...


Cevapla
...
naz rena16.11.2011

levent bey ben sizi anlamadım kus. bakmayn ama ben sadece arkadaşlarıma yardmcı olmak istedim lütfen bana doğru bir cvp verir misiniz.

 


Cevapla
...
Levent Yangöz15.11.2011
 
Merhaba Naz hanım. ben www.matematikrehberim.com sitesinin adminlerinden Levent.

Sitemizde küçükte olsa başkalarına faydalı bir kaç birşey yapmak istiyorduk.gördüm ki sizde yardımlarınızı esirgememişsiniz. yorum yazan arkadaşlara cevap yazmışsınız. eğer isterseniz sizede adminlik verelim bu iş sizin için daha kolay olsun.

  İlginize teşekküler...www.matematikrehberim.com ailesi


Cevapla
...
yüsra 15.11.2011

tşk ederim naz rena ben sonunda neden matematiği anlamadığımı buldum. dersi anlamak için mücadele etmediğimi gördüm.ee tabi anlamadığımı görünce hemen koyuverdim tekrar  ilgin için tşk ederim ..


Cevapla
...
Levent Yangöz14.11.2011

Merhabalar Kuzey Batu:

bence elinde güzel bir çözümlü matematik ve geometri kitabı olmalı. bir konu hakkında önce çözümlü örnekleri incelemeni daha sonra çözmeni tavsiye ederim


Cevapla
...
kuzey batu14.11.2011

Merhaba ben liseson öğrencisiyim sözel bölümünü okuyorum ama lise sona geçtikten sonra matematik ve geometri çok hoşuma gittii  şuan şöyle bi durumla karşıkarşıyayım birçok dersanenin soru kitapçığından yararlandım daha sonra bu yaptığım sorular yanlışlarla beraber bana geri döndü mat ve geo ya daha fazla nasıl konsantre olabilirim acaba önceden yaptığım soruları şuanda yapamaz hale geldim neden olabilir acaba ??


Cevapla
...
naz rena14.11.2011

yüsracım yapamadğn soruları hocana sor o sana çok yardmcı olur inan matematiği iyi çözeceksn tmm mı hangi okulda okuyorsn yanlş anlama beni

 


Cevapla
...
ahmet çiçe14.11.2011

ben 7. sınıf öğrencisiyim. VE MAT SINAVINDAN HAYATIMDA HİÇ BU KADAR KÖTÜ NOT ALMAMIŞTIM İLK SINAVIMIZ BU BİZİM VE ALDIĞIM NOT 47 BABAMA 60 DEDİM ÖĞRETMENİM ANNEMİ ARACAKMIŞ BUGÜN ÖLE DEDİ VE BEN ÇOK KORKUYOM BANA YARDIM EDİN NE YAPMAM  LAZIM NOTUMU YÜKSELTMEK İÇİN 2.SINAVDAN YÜKSEK NOT ALMAK İSTİYORUM ÇÜNKÜ


Cevapla
...
yüsra13.11.2011

mrb.hocayı dinlemesine dinliyorumda soruları çözerken bişey yapamıorum. tabii neden olmasın ki..


Cevapla
...
leya aygen12.11.2011

benim hocam da bana karekök yayınlarını önerdi ama bana çok zor geldi şu an çözemiyorum yani anlayacağınız hoca kendine iş çıkardı o suraları ona çözdürcem . ben ne yapacağımı bilmiyorum benim sınavda en az 15,20 net bırakmam gerek (bu arada bende meslek lisesi kurbanlarındanım) ne yapmam gerektiğini nerden başlamam gerektiğini gerçekten bilmiyorum bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim


Cevapla
...
naz rena12.11.2011

yüsra arkadaşıma cevap.mrb yüsracım mat.anlamak için önce hocayı iyi dinlemen snrada eve gidip o konu ile ilgili soru çözmen lazm istiyrsan sana yardmcı olurum tatlım......


Cevapla
...
yüsra11.11.2011

selam ben 9.sınıf öğrencisiyim 3.sınıftan beridir karneme 5 geldiği olmadı bi türlü matematiği anlamıyorum anlamak için çabaladığımda ufaktan anladığımı sanarak soru çözmeye başladığımda sönüyorumm.tabi bu beni rahatsız ediyorr.neden tarih edebiyat dil anlatım vb. iyide matematik iyi değil diye  üzülüyorum.bana yardımcı olur msunuz?


Cevapla
...
elif can 10.11.2011

bide ben 9. sınıf öğrencisiym ona göre yardmcı olurmusunuz şimdiden tşekrlr


Cevapla
...
elif can10.11.2011

ark.ben de size yeni katıldm mat. nsl çözeblrim

 


Cevapla
...
leya aygen 09.11.2011

nasıl çalışılacağını anladık ta bide hangi kaynaktan çalışılması gerektiğini söyleseniz en kısa zaman da


Cevapla
...
elif (sheker kıııss)09.11.2011

çooqq tşkkür edrim çoq yrdmcı oldnz ama bnde çalışıcam diyorum ama yine bilgsyr başındayım ders çalışmak amacıyla facemi bile kpttm ama yine yeterli blmyrm... ltfn yrdmcı olun... ltfennnnnnn


Cevapla
...
buse şeker03.11.2011

ben öğretmen anlatında herşeyi anlıyorum ama eve gelince unutuyorum sınavlardan çok korkuyom


Cevapla
...
Mehmet Mert ŞAHİN03.11.2011

MERHABA 

BEN MESLEK LİSİSİNİN BİTİRDİM 4 SDENE BOYUNCA NE FİZİK NE MATEMATİK NEDE KİMYA GÖRDÜK  4 SENE BOS GECİRDİK 

 KONUYU ANLIYORUM AMA SORU ŞEKLİ DEGİŞİNCE SORUYO ÇÖZEMİYORUM  NASIL YOL İZLEMELİYİM 


Cevapla
...
zerrin kaya 02.11.2011

Merhabalar ben Tm öğrencisiyimm matematik yapmayı  sayısallarla uğrasmaya çalısıyorumm yanii sürekli matematik geometri kitabı alıyorumm içimde bir heves var fakat yapamıyorumm . hocanın anlattıqı konuyu anlıyor fakat başka  soru üzerine dökemiyorumm . dün mesela hoca konu anlattı dedim ki hocam tavsiye ettiğiniz kaynak varmı bana karekök lys 5 matematik kitabını al dedi aldım fkt eve gelince sorular bana bakıtı ben sorulara baktımm ne olurrr bana yrdmcı oolunnnn ::S  :(:(:(:(:(((:(


Cevapla
...
Aysu seher01.11.2011
Ben matematikten nefret ediyorum ama calismak zorunda oldugumuda biliyorum bugun sinav olduk kotu gecti.anlamadiklarimi ogretmene soruyorum anliyorum eve gelince unutuyorum.suanda lise 1 ogrencisiyim anadolu meslek okuyorum.bolumum cocuk gelisimi ve annemle babim zorundan geldim asil istedigim radyo televizyondu kazanmidtim ama gndermediler.bide istemedigim bolumunde matametikte basarizliklarimdan birisi.napmaliyim matemstiki snlamak icin.
Cevapla
...
fatma tsn01.11.2011

meraba ben lise son öğrencisiym meslek lisesnde okuyorm ve okldaki bölümüm sözel fakat ben dersanede eşit ağrlıktan hazrlanıyorm mat 1 iyi yapıyorum ama mat 2 de zorlanıyorm ve yetiştiremiycem korkusu var  çünkü ilk defa dersanede görmeye başladım sizce mat2 nasıl halledebililrim ? şimdiden teşekkür ederim


Cevapla
...
zeynep31.10.2011

merhaba ben lisen son sınıf örğrencisiyim sözel bölğmğne gidiyorum ygs matmatik yapma istiyorum ve mat anlama istiyorum ama bir türlü başaramıyorum   benim aslında temelden zayıf ama bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim ve konu altım matematikl kitabı lar hangi kayna bana daha çok yardımcı olur sizece?? şimdiden teşkkür ederim .


Cevapla
...
meltem peker31.10.2011

merhaba ben  lys için hangi konu anlatımlı kitabı alabirim onu sorucaktım ama basit anlatım istemiyorum bol sorusu olan ve farklı tarz zor soruları içeren bi yayın istiyorum çünkü genelde problemim zor sorularda yani tıp istiyorum ve matemetiği nerdeyse fullemem gerek bu yönde bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bir de zaman sıkıntısı yönünde verebileceğiniz bi bilgi varmı? şimdiden teşekürler


Cevapla
...
gulistan erdogan29.10.2011

selam ben sosyal bilgiler ogretmenligi 2010 mezunuyum kpss den 75 aldim mate gecen yil hemen hemen hic calismadim sayilir metematigim cok zayif ama ogrenmek istiyorum hemde cok cunku mate olmazsa sinavi kazanmayacagim lutfen bana nerden nasil baslayacagim hakkinda bilgi verebilirmsiniz... genel olarak cok zayifim matem konusunda ilk konualr problemler 


Cevapla
...
Levent Yangöz26.10.2011

Sümeyra arkadaşımıza cevap :

 

fem yayınlarını önerebilirim


Cevapla
...
SUMEYRA SIMSEK26.10.2011

slm bnm adm sumeyra 8 e gdyorum sbs den 461 ve 479 aldmd'ger dersler'm ck ii ama mat haric ne yapmaliim lutfen yrdimci olur musunuz!!!

BIde hangi yayinlardan test czmeliim cvbinizi en gec yrn a kdr bekliorm

 


Cevapla
...
Kendir25.10.2011

Merhabalar,

Matematiği çok seven bir oğlum var. 6. sınıf. Konuları iyi anlıyor ama deneme sınavlarında basit sorularda hata yapıyor. 20 soruda 1 yanlışı çıkıyor. Ben Tudem ve Zeka küpü ile çalıştırıyorum ve soru çözmekten sıkılmıyor. Bize önerebieceğiniz başka kaynaklar var mı ve okulda gördüğü üzerine evde sadece test çözüyor, konu anlatımlarının da üzerinden geçmemiz gerekir mi. Son olarak günde keç soru çözmesini tavsiye edersiniz. Çok teşekkür ederim harika bir site , bazen hala böyle öğretmenlerin olması içimi çok rahatlatıyor.


Cevapla
...
ESMA BAYRAM24.10.2011

selam ben esma 12.sınıfa gidiyorum bu sene sınava giricem, ben matematik dersini çok seviyorum ama temelim çok zayıf  olduğu için sorularda tıkanıyorum sorularda nerde nerde hangi kuralı uygulayacağımı bilmiyorum :( test çözüyorum sorularım yanlış olunca sinirlerim bozuluyo kendimi çok kötü hissediyorum.. eksiklerim çok nasıl tamamlanacak hiç bilmiyorumm...bana biraz yardımcı olabilirmisiniz ....!!! inşaallah güzel bir üniversite kazanbilirimm tabii sizlerin duasıyla lütfen dualarınızı esirgemeyin ALLAH emanet olun....


Cevapla
...
I Hate Math24.10.2011

Admin lütfen bana bir fikir ver...

Konu olarak polinomlardayız şuan.Fakat gitgide çok zorlaşıyor ve yapamıyorum ne yapmalıyım..(sadece kolay kısımlarını yapabiliyorum..)

 


Cevapla
...
esra aslan22.10.2011

meraba bn matematiği yapamıyorm demyorm aslında matematik soru cok cölülünce pekştrilen bir konu m aslınd a benim tek sorunum var  sınava daha 5 ay var ve beni bi heyecen aldı konları yetiştrememe korkusu bu yüzden bildgim syleri de unutyorm bn tm ögerencsiym coğrafyam matematgmden daha ktü ama mat de ktü dersaneye gitmeden önce fem in denemelerin e gryordm ve ck rahat barjı asyordm fakat dersaneye  basladgımdn beri barajı gecemyorm gercektn kafam cok bulanık bna yardm edin...


Cevapla
...
Levent Yangöz22.10.2011

Merhaba değerli arkadaşlar ;

birçok arkadaşımızın sorusunu yanıtlamaya çalıştık ama gerçekten vaktmiz dar bu yüzden herkese cevap yazamıyoruz.Sizlerden geln sorular çok benzer sorular. bu yüzden daha önceki cevaplarımızı okumanızı tafsiye ediyorum..

Saygılar

 


Cevapla
...
dilara22.10.2011

Tavsiyeleriniz için önce çok teşekkür ederim.Dediğinizi uygulamaya gayret gösterecem.İyi çalışmalar...


Cevapla
...
elif su21.10.2011

mrb lar , bende matematikle ilgili cok buyuk sorunlar yasıyorum en temelden baslıcam hıc yapamıyorum nasıl ögrenmelıyım lutfen yardımcı olun =(( acık lise bitirdim ve suan öss hazırlanıyorum nolur yardım edin cevabınızı beklıyorum bana matematikle program ne olabılır nasıl calısma programı sıfırdan baslıcam , cok tşkler şimdiden


Cevapla
...
I Hate Math!!21.10.2011

merhaba ben mesle lisesi 10.sınıfdayım bilişim okuyorum. haftada iki ders matematik görüyorum.dersaneyede gidiyorum matematikden hiçbişey anlamıyorum ..(diğer derslerim iyi...) çalışıyorum fakat yapamıyorum. hiç bişey bilmiyorum.. anlamıyorum.Dersane öğretmeni sayfalar dolusu ödev veriyo çözmemiz için hiçbirini yapamıyorum sizce ne yapmalıyım...

 

Lütfen gerçekten çok önemli bir tavsiye de bulunun!!!


Cevapla
...
Deniz Tanır20.10.2011

Dilara arkadaşıma yanıt:

Dilara öncelikle bu kadar küçük yaşta sorunlarının üzerine gidip çözmeye çalışman  çok hoşuma gitti. Matematik korkuna gelince: matematik çok karmaşık görünmesine karşın aslında o kadar da karmaşık değildir. Makalemde de belirttiğim gibi sırasıyla tüm konuların mantığını kavramak  yani konuyu kavramadan geçmemek, eksik olduğunu hissettiğin konularda açığını kapatmak seni adım adım zafere taşıyacaktır. Yani sabırlı ol ve çalışmalarını her gün düzenli 1-2 saat olacak şekilde sürdür.

Farklı kaynaklardan soru çözmek senin için faydalı olacaktır ama daha erken kanımca. Öncelikle konu anlatımlı kitaplardan çözümlü sorular çöz. Konuyla ilgili kafanda soru işareti bırakma. Bu niye böyle dediğin soruları mutlaka öğretmenine sor. Çünkü kafandaki soru işaretlerinin çözümü seni başarıya ulaştıracaktır. Dediğim gibi çok soru çözmek değil konuyu kavramaya gayret etmek önemlidir.


Cevapla
...
Dilara 19.10.2011

merhaba ben eskisi kadar olmasada matematikten nefret eden birisiyim.Ve şuan 8.sınıf öğrencisiyim 6.sınıftaki sbs puanım 439 7.sınıftaki puanım 438idi ve yanlışlarımın  çocuğu matematik oluşturuyordu.öğretmenlerim hep matematikçi bana farklı kaynaklardan test çözersen farklı soru tipleri öğrenirsin diyolar.ama bende matematik bi fobi haline geldiği için yanlış yapmaktan korkuyorum ve sorularımı genelde boş bırakıyorum bu korkuyu yenmem için ne yapmalıyım????


Cevapla
...
remziye 19.10.2011

merhaba bn lise 3 gidiyorum meslek lisesi öğrencisiyim bilgisayar bölümünde okuyorum biz  2 senedir matematik görmüyoruz  matematik adına hiç bişey bilmiyoruz konu anlatımlı kitaplar alıyoruzz ama onuda net bir şekilde yapamıyoruz dershaneyede seneye başlıcaz bu seneden hazırlık olsun diyoruz ama hangi kitaplarla başlamız gerektiğini bilmiyoruz ne yapmamız gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim .


Cevapla
...
Evin COŞKUN18.10.2011

kaç gündür matematik çalışıyoru 4 saat günde buna ayırıyorum ama yinede olmuyor anlaamıyorum interneten de yararlanıyorum ordan video dinliyorum  konu anlatımlı kitaplardan yarar lanıyorum ama sonouç koca bir sıfır hem vakit kayyyyyyyyyyyyyyybediorum hep artık isteğimi yitirdim sınavaçaşıyorum ygs ls ve sözel bölümü mezunuyum ama mat da çalışmam lazım lütfen YARDIM  EDİN LÜTFEN DELİRMEK ÜZEREYİM

 


Cevapla
...
samet18.10.2011

Öncelikle Merhabalar ben 10.sınıf mf bölümü öğrencisiyim.Matematikden yana bir sorunum var oda şöyle ögretmen anlattığında gayet iyi anlıyorum pek bi problem yok ama teste yapamıyorum önceki yorumlarda arkadaşlarda sormuş hep test çözün denilmiş bende test kitabini elime alınca 1 2 soru dışında fazla çözemiyorum bunu bilen arkadaşlarımla çözsem bana bi yararı olurmu ? ayrıca bilgisayar çok bağımlısıyım bi şekilde bırakmam gerekiyor ama bilmiyorum bu konuda ne yapmalıyım ne önerirsiniz ? ve birde benden iyi şeyler bekleyen ögretmenlerim var ben onları üzmeye dayanamam ögretmenlerim bana kaynak veriyor çalışayım diye ama ben kaynağı bile açamıyorum temelimin iyi olduğuna inanıyorum ama test soruları gerçekden yalnış çıkınca çalışma isteğim kalmıyor ne önerirsiniz ?


Cevapla
...
nur hançer17.10.2011

ben tm öqrencisiyim . bu seene sınawa hem tm den hmde ts den qirmeyi düşünüorum . ama ikisindede matematik çıkack krşıma ts den qirce mat 1 yapmak zorundayım tmden qirincede mat1 we mat 2 . mat1 konularını anlıyorum ama mat2 temelim yok . bunu nasıl halletmeliyim. nasıl bi çalışma izlemem qrekiyor yardımcı olursanız sewinirim ..


Cevapla
...
medine tembell15.10.2011

deniiiiiiiizzzzzzzzzzzz :( ben lise 3 öğrencisiyim matematiğin basına oturunca içim sıkılıyor yemin ederim gecen gün oturdum ağladım ya.. şimdi benim eksiğim cok karmasık sayılardayız işin içine trigonometride giriyor. ben bütün konulara baştan başlayıp mı calısıcam ?

ayrıca müzikle calıssam zararı olur mu bana.. bir zahmet cevapla :(


Cevapla
...
gamze ayık15.10.2011

ben meslek lisesi 11 sınıf öğrencisiyim tgs ye hazırlanmaya başladım ama matematiğe nsl nerden başlıycağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sewinirim


Cevapla
...
medine tembell15.10.2011

deniiiiiiiizzzzzzzzzzzz :( ben lise 3 öğrencisiyim matematiğin basına oturunca içim sıkılıyor yemin ederim gecen gün oturdum ağladım ya.. şimdi benim eksiğim cok karmasık sayılardayız işin içine trigonometride giriyor. ben bütün konulara baştan başlayıp mı calısıcam ?

ayrıca müzikle calıssam zararı olur mu bana.. bir zahmet cevapla :(


Cevapla
...
yeşim salkım15.10.2011

matematiğe nasıl ve nerden çalışılır?ama ayrıntılı yazın lütfen.ilginize şimdiden teşekkür ediyorum.


Cevapla
...
Levent Yangöz15.10.2011

Hira Su arkadaşımıza cevap:

 www.ekolhoca.com adresinden matematik 1 derslerini dinlemenizi tafsiye ediyorum. ve en yakın zamanda matematik 1 konu anlatım bir kitap almanızı ve o kitabı en kısa zamanda buharlaştırmanızı(bitirmenizi) şiddetle öneririm. Karekök mat 1 veya fem ilk adım matematik 1 tercih edebileceğin güzel kitaplar


Cevapla
...
hira su 14.10.2011

merhabalar,

ilk basta soyle baslamak istiyorum ben lisede sozelciydim ve liseden sonra okumadim evlendim suan almanyadayim ve tabii evlenip evde durduktan sonraa aklim basima geldi vee okumak istedimm Almanya'daki Anadolu Universitesine kayit yaptirdim sinavini gecerek suan kitaplarim geldi ve isletme bolumundeyim..tabiki biraz sayisala dayali ve bu bolumu basarmak istiyorum matematigide sevmek ve basarmak istiyorum bu konuda arastirmalar yapiyorum evde kendi basima nasil basarabilirim bilmiyorum bunu??Bana yardimci olabailirmisiniz bu konuda bi oneriniz var olurmu??

 

simdiden tskler..


Cevapla
...
yasemen deniz28.09.2011

merhaba Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Ben Acıkogretım lise 11,sınıf ogrencısıyım unıversteye hazırlanmk ıcın dershaneye yazıldm matamatrık dersınde hıc alt yapım yok hoc br sey anlayamıyorum bos bos bakıyorum tahtaya ne yapmam lazım nerden baslamm gerek unıverste sınavı ıcın 2 senem var acıl olrk yardımlarınızı rıca edıyorum lutfen konu ıle ılgılı benı bılgılendırıınz tesekkurler..


Cevapla
...
Deniz Tanır24.09.2011

Nejla Kara arkadaşımıza cevap:

lise son sınıfta inanılmaz güzel konular var.öyle güzel konularki bu konular seni matematiği daha fazla bağlayacaktır.Esen yayınlarının lise sonlar için olan kitabını almanı öneririm.bu kitabı bitirirsen senden iyisi Ekol Hoca Mustafa Yağcı veya Muharrem Şahin (ki aklıma gelen daha çok değerli öğretmenim var )


Cevapla
...
Deniz Tanır24.09.2011

Hatice Kara arkadaşımıza cevap

daha çok soru çözmeni ve ağır soruların olduğu kitapları kitapları değil

yeni başlayanlar için olan kitapları çözmeni tafsiye ederim.

Fem ilk adım kitabı bunun için en iyisi diyebilirim.

o Kitabı alıyorsun hemen buharlaştırıyorsun.


Cevapla
...
Mine 24.09.2011

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Peki bu dediğiniz kitabı bulamazsam hangi yayınevi kitapları tavsiye edebilirsiniz? Sonuçta YGS/LYS kitaplarının birçok yayınevi var fakat soruları aynı kalitede olmuyor.Çoğu arkadaş bana karekök 0 yayını tavsiye etti ama bir öğretmen olarak sizlerin tavsiyesini almak bana daha uygun geldi.


Cevapla
...
mehmet ali demir23.09.2011

hocam öncelikle böyle bir site acmakla milletine fedakarlık yaptıgın icin tsk  ederim...sonrada kendi zekamı size biraz da olsa anlatmak isterim ... matematik zekam oldugu kadar  diger derslerde basarılı degilim ama diger  dersleri yapıyorum ama matematikte tıkanıyorum soru desen cözüyorum farklı kaynaklar yapıyorum biri bittimi diğerine geciyorum ama  bilgilerim hala oturmuş degil sizce bu bilgiler nasıl oturacaktır .... 6 ay gecti sınava az kaldı .. ne yapmalıyım şimdiden vereceğiniz cevap icin tskler


Cevapla
...
ahmet 9322.09.2011
merhaba ben öss ye hazırlanıyorum bu ikinci senem matematik 1 çok iyi mat 2 de trigonometri,integral vs zorlandığım konular var çalışınca anlıyorum fakat çalışmak içimden gelmiyo sıkılıyorum yardımlarınız için şimdiden tesekkürler
Cevapla
...
nejla22.09.2011

merhaba .ben sayısal 12. sınıf öğrencisiyim.matematiği deliler gibi seviyorum bütün gün matematik çalışsam of demem.lakin düz liseye gidiyorum. arkadaslar bilirler. hocalarımız çok yetersiz mesela bu sene ki matematik hocamız çok kötü 12. sınıf matematiği de ağır ve cok önemli. tek başıma nasıl halledebilirim onu öğrenmek istiyorum.


Cevapla
...
nejla korkmaz22.09.2011
...
hatice kara21.09.2011

ya ben sözel ögrencisiyim matematigi yapamıyorum dersaneden eve gelene kadar hocanın anlattıgını unutuyorum hoca anlatırken anlıyorumdaha sonra bişey yapamıyorum


Cevapla
...
Levent Yangöz19.09.2011

Muhsin Kuyucu arkadaşımıza cevap

  öncelikle bizde sana teşekkür ederiz.

Fem dershanesi yazılarımızdan çoğundada bahsettiğmiz gibi Türkiyedeki en iyi dershanelerden biridir.( sadece öğrencilere verdiği eğitim ve Fem yayınlarını kastederek )   350-390 puan almak ygs sınavı için alınması güç bir puan değil. mühendislik istediğin için matematik geometri ve fizik derslerini iyi yapman gerekiyor. buda çok soru çözmen ve hızına sürekli hız katman gerek en başta.

farklı kaynaklardan mutlaka soru çöz.geçmiş 20 yılında sınavda çıkmış sorularını da bir an önce çözmeni tavsiye ederim.


Cevapla
...
Levent Yangöz19.09.2011

Ahmet Yoldaş arkadaşımıza cevap

   sıfırdan başlayan bir arkadaşımıza önce bu serüvenünde başarılar dileriz.

ilk olarak mutlaka Fem ilk adım kitaplarını almanı öneririm.bu kitap senin işlem yeteneğini artıracaktır.daha sonra Karekök kitaplarını almanı ve çözmeni önerebilirim.köşetaşlarıyla soru tipi anlatan güzel bir kitap. ..boş vakitlerinde sitemizdeki konu anlatımlarına bakabilirsin.Ekol hocamızın konu anlatımları oldukça iyidir ve konuyu ana hatlarıyla öğrenebilisin.


Cevapla
...
muhsin kuyucu18.09.2011

merhabalar öncelikle çok faydalı bi site yaptığınız için ve bizimle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Ben meslek lisesi mezunuyum geçen sene mezun oldum ve bir sene ara verdim üniversiteye gitmedim. şimdi aklım başıma geldi ve karar verdim okumaya. hedefim 4 yıllık elk müh. kazanmak ama olmazsa polslik istiyorum. meslek lisesi olduğum için matematik görmedim pek.. bir yıl da ara verdiğim için herşeyi unuttum. Fem dersanesine yazıldım 1 hafta sonra dersler başlıyo ve ben hiç birşey bilmiyorum. mat 1 e yoğunlaşıp ilk sınavdan alabildiğim kadar yüksek puan almak istiyorum 350-390 arası puan almak istiyorum sizce ne yapmalıyım..

Şimdiden Teşekkür ederim.


Cevapla
...
ahmet yoldaş18.09.2011

merhaba arkadaşlar sıfırdan matematik dersine başlayacak olan birine neler önerirsiniz . lisede hiçbir şey öğrenmedim. mezun olduktan sonra öğrenmeye başladım ki bugün için istediğim yerdeyim matematik i öğrenmediğim için epey zorlandım iki yıl sonra da zorlanmamak için öğrenmem gerek matematiği ama nasıl... 


Cevapla
...
Levent Yangöz18.09.2011

Melisa adlı arkadaşımıza cevap:

  Melisa senin için zor bir dönem olacağı kesin.genellikle öğrenciler eşit ağırlık bölümünü bırakıp sözel geçerler matematik ve geometriyi yapamadıkları için.sen tam tersini yapmışsın.ama bencede iyi yapmışsın.ama çok çalışman gerekiyor.matematikte ve geometride o açığı  Karekök Kitaplarını çözerek kısmende olsa kapatabilirsin.ama bence özel ders de almalısın.çünkü tek başına senin için zor olabilir.


Cevapla
...
Levent Yangöz18.09.2011

Mine adlı arkadaşımıza cevap

  Bizde sana teşekkür eder bundan sonraki çalışmalarının daha iyi geçmesini dileriz.

 Matematikle ilgili öneri verirken gerçekten daha kolay yorum yapabiliyoruz ama geometri için biraz çekinerek yorum yapıyoruz.

 Geometri kolayca,lay lay lom öğrenilemez.Alın kırıştırılmadan,kaşlar çatılmadan kolayca öğrenmek yoktur.Çok soru çözmenin düşünceyi geliştirdiği bir gerçektir.

   Bilinçli çalışan bir öğrenci öss seviyesindeki her soruyu çözebilir.Zaman zaman biz geometri öğretmenlerinin bile kolayca çözemeyeceği sorularla karşılaşacaksınız.Bu sorular yüzünden canınızı sıkmamalısınız.

  Yazımın sonunda sana en can alıcı tafsiyemi yapmak istiyorum.AHMET DEMİR hocamızın piyasada çok zor bulunan bir kitabı var geometri için beyaz safya. o kitabı mutlaka alıyorsun ve 3 ayda buharlaştırıyorsun. o kitap sana bir altyapı inşa edecektir..


Cevapla
...
meLisa16.09.2011

Merhaba,ben bu sene lise 3 çe geçtim sözeldeydim eşit ağırlık bölümünü seçtim ama matematik ve geometriyle ilgili fazla bilgim yok bana sağlam kaynak önerebilirmisiniz,şmdiden tşk ederim.


Cevapla
...
Mine16.09.2011

Merhaba. Öncelikle çok teşekkür ederim. Gerçektende dediklerinizi kısmende olsa uygulamama rağmen çok güzel sonuçlar aldım. Artık bir testten 0 ile 3 boş arasında çıkıyor.Onlarıda çözenlerden öğreniyorum. :) Peki geometri için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Orta derecelerde geometrim. Çalışsam anlıyorum fakat çalışınca çabucak sıkılıyorum. Bunun için ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler...


Cevapla
...
mutalip sayın14.09.2011

matematik çok kolay bi ders

 


Cevapla
...
hatice özdemir12.09.2011

ya dersaneye gidicek kadar durumumuz ii değil evde çalışa bilirim ancak gerçekten başarmam gerekiyo üniversitede bilgisayar öğretmenliği istiyorum nolur yardım edin matematiği sular gibi ezberlemem lazım  sizce nerden ve nasıl başlamalıyım ?


Cevapla
...
Levent Yangöz11.09.2011

Ebru adlı arkadaşımız için bende bir tafsiyede bulunmak istiyorum.Soru tipini ezberlemek hızlı soru çözmen için iyi birşey ama mantığını bilmek istiyorsan ve matematik düşünce gücünü artırmak istiyorsan herhangi bir soru çözdğünde bunu böyle sorsalardı nasıl yapabilirdim gibi sorular sor kendine


Cevapla
...
Deniz Tanır10.09.2011

Ebru Genc arkadaşımıza cevap:

Yapman gereken sorular üzerinde düşünmek. Hızlı çözerek 20 soruyu anlamadan çözmek yerine yavaş çözerek 10 soruyu anlayarak çözmek senin için daha faydalı olacaktır. Öğretmenlerine soruların çözüm mantığını sor.Matematik belli bir mantık çerçevesine oturtulmutur. Mantığını kaptığın anda soru tiplerini ezberlemene gerek kalmayacaktır.


Cevapla
...
Deniz Tanır10.09.2011

fatma ince arkadaşımıza cevap:

Fatma önce temel! Temeli sağlam olmayan bir bina ayakta durmaz. Tabi okul derslerinde okul puanı açısından önemli. Üniversite sınavına yönelik olarak bu sene için tamsayılar, rasyonel sayılar, üslü saylar, köklü sayılar, eşitsizlikler, denklemler, çarpanlara ayırma gibi temel konulara çalış. Okul sınavlarınada çalmayı ihmal etme. İyi çalışmalar...


Cevapla
...
Deniz Tanır10.09.2011

Esra Çankaya arkadaşımıza cavap:

Senin dershanede eşit ağırlık sınıfında olman sözelci olduğun için pek faydalı olmayacaktır. Çünkü ea sınıfı bildiğin gibi sözel2 konularını görmüyor. Eğer sözel sınıfı olan başka bir dershaneye kaydını aldırabilirsen senin için daha yararlı olacaktır. Ekolhoca.com da Mustafa Ekol hocamız mat1 konularının tümünü çok açıklayıcı bir dille anlatmış. Bu siteye girip videoları izlemeni tavsiye ederim...


Cevapla
...
Deniz Tanır10.09.2011

Ezgi Taş arkadaşımıza cevap:

Eğer temelinin zayıf olduğunu düşünüyorsan 6,7,8 kitaplarına çalışmaya başlaman senin için faydalı olacaktır. Ama çok çalışman gerektiğini unutma. Her gün çalış ki çalışmak yemek yemek gibi senin için zaruri bir istek haline gelsin. İyi çalışmalar..


Cevapla
...
Deniz Tanır10.09.2011

Hatice Özdemir arkadaşımıza cevap :
Eğer hedeflerin büyük ve üniversite sınavında gerçekten başarılı olmak istiyorsan en az 11. sınıfta iyi bir dershaneye başlamalısın. Meslek liselerindeki eğitim senin iyi bir üniversiteye girmen için yeterli olmayacaktır. Mutlaka destek almalısın.


Cevapla
...
Deniz Tanır10.09.2011

mine 0 arkadaşımıza yanıt :
İlk aşamada çözümlü sorular çözmek senin için daha faydalı olacaktır. Çözümlü soruları çözerken direk sorunun çözümüne bakma. Önce soruyla en az 3 dakika uğraş. Baktın ki çözemiyorsun o zaman çözüme bak ve çözümü zihnine kazı. Daha sonra aynı soruyu çözümünü kapatarak kendin çözmeyi dene. Bu şekilde konuyla ilgili en az 2 çözümlü test çöz. Daha sonra eline bir soru bankası al ve konuyu kavrayıncaya kadar soru çöz. Yapamadığın sorularıda mutlaka öğretmenlerine sor. Unutmaki yapamadığın sorular genel olarak hep aynı tip sorular olacaktır.


Cevapla
...
Deniz Tanır10.09.2011

Arkadaşlar geç cevaplanan sorularınız için matcolik.com adına özür diliyorum. Matcolik.com yöneticileri FİNAL dershanelerinde matematik öğretmenliği yapmaktadır ve tek boş günümüz şu an için pazardır. Bu yüzden sorular genel olarak cumartesi ve pazar günleri içinde cevaplanacaktır.


Cevapla
...
Ebru Genc10.09.2011

Bende matematikte zorlananlardanim. Ezber yöntem uyguluyorum. Soru tiplerini ezberleyerek çözüyorum. Matematikte düşünce stilimi nasil aktif hale getiririm...


Cevapla
...
fatma ince09.09.2011

slm...ben bu sene 11.sınıfa geçtim ama mat. temelim çok zayıf zaman gitgide daralıyo ve benim bir şekilde matematik konularına başlamam ve öğrenmem gerek açıkçası nereden başlıcağımı bilmiyorum 9.10 mat konularını tekrar edim yoksa lise 3  konularına mı bakım bilmiyorum başlasam bile içimde başaramama korkusu var lütfen yardımcı olun anneme söz verdim başarıcam:)))


Cevapla
...
Esra Çankaya09.09.2011

Merhaba ben lise 3 öğrencisiyim ve sözel bölümündeyim ama dershanede sözel bölümü olmadığı için eşitağırlık bölümündeyim daha 4 gün oldu başlayalı ama bütün özgüvenim neredeyse duman altı.Herkez yapabiliyoken benim yapamamam moralimi baya bozuyo hocalardanda bu konuda çekiniyorum.Rakamlarla barışık olamıyorum resmen hayatımdan mat. çıkarmıştım ama kaçışı yok sözele gittim ama dershanede çıktı sınavda yaklaşıyo bi yerlerden başlamam gerekiyo ama yıldızımız ortaokuldan beri barışmadı matematiksel olarak ifade etmem gerekirsede bi türlü ben mat. beraber denklem kuramıyoruz.Bu yıl fem dershanesine gitmeyi çok istedim orda daha kolay çözeceğimi düşündüm bu problemimi ve halada çok istiyorum ama nasip değil galiba.mat.1i yapamadığım için mat.2 de haliyle yapamıyorum mat. anlamadığım için geometridende anlamıyorum kendi alan derslerimide olması gerekenden azını görüyorum. tmede oluğum için.Karar aldım en azından mat.1i halletmeliyim.femin ilk adımını tavsiye etmişsiniz. peki internetten takip edebileceğim bi site varmı ??? Etütlerle bana yardımcı olamıyacaklar gibi görünüyo kendim bişey yapmalıyım. nerden nasıl hangi konudan başlamalıyım yardım olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler... sağlıcakla kalın :)


Cevapla
...
ezgi taş09.09.2011

Ben lise 2 ye geçtim.ve sayısalı şeçtim sizce yapabilirmiyim   matematik dersinden temelim yok .çalışmaya başladım 6 7 8 sınıf konularınıa


Cevapla
...
hatice özdemir09.09.2011

merhaba ben 11.sınıfa başlıcam ve meslek lisesi öğrencisiyim üniversiteye  şimdiden çalışmak istiyorum ama nasıl çalışmam gerek bilemiyorum ve matematiğimde  çok kötü sizce ne yapa bilirim :(  


Cevapla
...
mine 006.09.2011

Merhabalar. Benim matematiğim de orta derecelerde. Ben daha çok geliştirmek istiyorum. Ama testte birkaç soruya takılınca hemen pes ediyorum. Bu pes etmeleri nasıl bırakabilirim? Kendime sen yaparsın filan diye uğraşıyorum, gene içimden çözmek gelmiyor. Bir de geometriye nasıl çalışmak gerekir? Geometrimde orta düzeyde. Her şey için teşekkürler. 


Cevapla
...
Deniz Tanır03.09.2011

Okan Kara arkadaşımıza cevap:

Geometri için çalışma yöntemi bol soru çözmekten geçer. Çok soru tipi vardır. Ne kadar çok soru çözersen sorulara olan yatkınlığın artacaktır. Final in yayınlarını çözersen  nerdeyse tüm soru tiplerini görmüş olursun. İyi çalışmalar ...


Cevapla
...
Deniz Tanır03.09.2011

Zelis arkadaşımıza cevap:

Planlı, programlı olur ve azimli çalışırsan başarı gelecektir. Öncelikle birey A gibi soruları kolay olan yayınları tercih et. Karekök yayınlarıda elinde bulunsun. Her zaman istekli ol. Yaptığın işten zevk almaya çalış.


Cevapla
...
okan kara03.09.2011

ben lise 3'e geçtim. düz lise mf ögrencisiyim matematigim ve geometrim orta okulda çok kötüydü. bu yıl ise matematigim iyiydi konuları anlayıp çözebiliyorum özellikle çarpanlara ayırma ve trigonometride iyiyim ancak geometride durum kötü okulda yapabiliyorum ama lys soruları ve testlerde çok kötü yapıyorum eksigim oldugunun bende son derece farkındayım geometrri için nasıl bir çalışma yöntemi izlemeliyim.


Cevapla
...
zelis01.09.2011

ben sözel öğrencisiyim ve piskoloji okumak istiyorum , mat 2 konularını okul olmadan ilerletebilirmiyim dersane yeterli olurmu??


Cevapla
...
neslihan 23.08.2011

matematiğe yanlış çalıştığımı senin sayende anladım şimdi sınava hazırlanyorm ve matematik yapabileceğime inanıyormmm

 


Cevapla
...
Levent Yangöz22.08.2011

Şerife arkadaşımıza cevap:

Mayısta okulun bittiğini söylemişsin.Bence bu sene okulunu bitir seneye de dershaneye giderek üniversite sınavına hazırlan.Matematik temelin iyi değilse birşekilde özel ders de almalısın.Dershanelerin önemi üniversite sınavına öğrenciyi hazırlayan en iyi eğitim kurumu olması.

  sende kendi çabalarınla altyapını oluşturmaya çalışabilirsin.Fem ilk adım kitabını almanı ve ısrarla kitabı bitirmeni öneririm


Cevapla
...
şerife22.08.2011

merhaba ben açıklise de okuyorum son 2 sınavım kaldı bu sene mayıs da okul  bitiyor bölümüm ts matematik hiç yapamıyorum  hiç temelim yok bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .


Cevapla
...
Levent Yangöz17.08.2011

Berken arkadaşımıza cevap:

Merhaba Berken.şimdiden çalışmaya başlaman çok güzel.Problemlerde zorlanman çok doğal.Ygs kısmında en zor olan problemler kısmıdır.Belli başlı problem türleri ve bununla ilgili soru tipleri vardır.öncelikle iyi bir konu anlatım kitabı çözmen ve soru tiplerini görmen gerekir.Karekök yayınları bunun için biçilmiş kaftan.Köşetaşları bir çok soru tipini veriyor ve ayrıntılı çözümler yapılıyor.ayrıca pratik yollarda gösteriliyor.


Cevapla
...
Berken esd17.08.2011

merhaba öncelikle.. bu sene sınava hazırlanıyorum şuan ygs'ye çalışıyorum.. matematiği bitirdim ama bi tekrar yapayım dedim bide bi baktım ki unuttuğum çok şey olmuş. özellikle problemlerde çok zorlanıyorum çözümlü sorulara bakıp tekniğini anlıyorm 2-3 soru çözdüktn sonra tıkanıyorum çözemiyorum anlamıyorum ne olduğunu.. lütfen matemk problemlerini çözebilmem için bana yardımcı ol kafama koydum matematkten eksiğim olmamalı.. teşekkürler..


Cevapla
...
Levent Yangöz13.08.2011

Esra Birol arkadaşımıza cevap:

En acımasız tavsiyem bence Fem dershanesine giderek zaten sen yapmış olursun.Femden çıkan bir öğrenci olarak çok iyi bir sistemleri olduğunu söyleyebilirim.özellikle çok iyi kaynakları var.

  Mat. temelin iyi değilse Fem ilk adım kitabını mutlaka çözmekle başlamalısın.başka kaynaklarında ilk adım kaynaklarını çözebilirsin.Zambak yayınlarıda oldukça iyidir basitten zora doğru giden testleri öğrenciye işlem yeteneği kazandırıyor.

  Bu sene işin kolay olmayacaktır. Matemetik seni zorlayacaktır.Şunu bilki her soruyu çözeceksin diye bir kaide yok ama elinden gelenin en iyisini yapmalısın.matematiğe her gün en az bir saatini ayır ve asla çalışmaya ara verme.umarım iyi bir sene seni bekliyordur.başarılar

 


Cevapla
...
esra birol13.08.2011

merhaba öncelikle şu aralar matematik yüzünden girdigim stresi azda olsa tavsiyelerinizle azalttınız için teşekkürler   ama bu sene 2.senem olocak dersanede ve kesin kazanmam lazım matematik geçen sene berbat geçmişti geo kabus gibiydi zaten  açık lise mezunuyum dogal olarak temel sıfır  bu yüzden bana  an acımasısız ve en geçerli önerinizi sölermisiniz:)bu sene istedigim bölümü gerçekten kazanmak istiyorum ama matematik yüzünden tökezlicem diye çok korkuyorum bide fem dersanesine gitmeyi düşünüyorum nedersinizzz


Cevapla
...
ebru rebel11.08.2011

Verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim.dediklerinizi uygulayacağım.Nasıl bi yol haritası izlemem gerektiğini anlattınız ki bu çok önemli..Tekrar teşekkürler..


Cevapla
...
Levent Yangöz10.08.2011

Ebru Rebel arkadaşımıza cevap:

bence Lys konularını gözunde fazla büyütüyorsun.evet belki 50 soru var ve ygs den daha önemli bir sınav.ama 2 yıldır şunu derlerki Lys bir bilgi sınavıdır çok basit bir bilgi sorarlar bilersien yaparsın bilmezsen öyle kalırsın.yani ygs soruları gibi senden büyük bir beyin fırtınası yapmanı beklemezler.

sana önerim iyi bir lys konu anlatım kitabı alman.sana hedef yayınlarını önerebilirim.yeni kaynak olmasına gerek yok eski kaynakları bile işni görür.o kitabı yavaş yavaş sindire sindire bitir.bide fem in lys ilk adım kitabını al yada birey A soru bankası onu çöz.Mis gibi vallaha çok rahat lys konularını bitirirsin.Kendine güven.anlattığın kadarıyla gerçekten başarı isteyen bir öğrencisin ve başarılı olacağına yürekten inanıyorum


Cevapla
...
Levent Yangöz10.08.2011

Emel Bütün arkadaşımıza cevap:

soruları çözemediğinde bunun için moralini bozma.biz matenmatik hocalarının bile çözemediği sorular olabiliyor.Ama genel itibariyle şunu iyi yapıyoruz.öss de çıkmış soruların neredeyse hepsini çözmüşüzdür ve ona benzer bir soruda zorlanmayız.

sende öss de çıkmış soru tiplerini iyi öğren ve mutlaka onları çöz.genel itibariyle bilmem gereken sorular var.belli konularda hata yapabileceğin yerler var.güzel bir kaynak kitabındaki soruları çözdüğünde önemli yerleri renkli kalemle not al.hata yapabileceğin yerleri not al.matematik öyle birşeydirki gözünüzden kaçan küçük birşey yüzünden soruyu çözemeyebilirisin.Dikkatli ol rahat ol kendine güven


Cevapla
...
Levent Yangöz10.08.2011

Can arkadaşıızın sorusuna cevap.

 

birçok öğrenciyle aynı problemi yaşıyorsun.Değişik soru tipinde kalem bile oynatamadığını söylemişsin. Öyle sorular var ki bu soruyu yazan arkadaşın sülalesine bile sövdüğümüz oluyor.Şunu unutmyalım ki matematiğin geometrinin sınırları yoktur.Fen lisesi okuyan öğrencileri bile zorlayan sorular vardır.onlar Ygs ve Lys çıkacak olan seçici bir iki soruyu yapabilmek için çok çalışıyorlar.Bu soruları yapmasanda istediğin bölümü kazanabilirsin.tek yapman gereken iyi bir kitabın olmalı ve oradaki tüm soruları çözmelisin.çözemediğin sorularıda sorman gerek.haftada bir iki saatini ayırarak matematikte birçok konuyu bitirebilirsin.En başından başlaman için Fem ilk adım kitabını öneririrm eğer matematik alt yapın çok iyi değilse.daha sonra özellikle fem güvender veya final yayınlarının kitablarını çözebilirsin.Zaten sınavda belli başlı soruları sorarlar.her yıl benzer soru. son 20 yılın çıkmış sorularını da çözdün mu yeter.

Geometri daha zordur ona daha fazla vakit ayırmalısın


Cevapla
...
Levent Yangöz10.08.2011

Trigonometriden iyi bir kitap ismi isteyen arkadaşa

KAREKÖK kitabını yada celal aydın trigonometri fasüküllerini önerebilirim.ayrıca finalin kitaplarındaki sorularda Lys sınavına yönelik güzel sorular çözebilirsin


Cevapla
...
Levent Yangöz10.08.2011

Trigonometriden iyi bir kitap ismi isteyen arkadaşa

KAREKÖK kitabını yada celal aydın trigonometri fasüküllerini önerebilirim.ayrıca finalin kitaplarındaki sorularda Lys sınavına yönelik güzel sorular çözebilirsin


Cevapla
...
ebru rebel09.08.2011

merhaba ben meslek lisesinde okuyorum bölümüm tm.açık olarak söylemeliyim ki bi meslek lisesi öğrencisinden farklı olarak derslerimle çok fazla ilgileniyorum.okulumun olduğu zamanlar günde 6-7 saat ders çalışıyorum ve bu sürenin  3 veya 4 saatini matematiğe ayırıyorum.ygs matematikle ilgili hiç bir sorunum yok ama matematik 2  konularını anlayamıyorum meslek lisesinde okuyorum.Ama beni  snırlandıran sadece matematik 2 konuları .örnek olarak : polinomlar konusuna 3 hafta ayırdım  çözümlü örnekleri inceledim ve geniş bi konu özeti çıkardım ama yinede soruları çözemiyorum bu kadar çalışmama rağmen soruları çözemem azmimi kırıyor


Cevapla
...
EMELL BBÜTÜN03.08.2011

merb ben bu sene össciyim :( ben aile mesleği gereği bir çok okul değiştirdim bu yüzdüen iyi bir temala sahip diğilim matemetikte aslında yapabilceğimi düşünüyorum ama yalnış  yaptığımda kendimi çok kötü hissediyorum bi soruyu arkdaşlarım çözüyo ben niye çözemiyoruum diye kendi kendimi yiyorum buda ders çlşma isteğimi azaltıyor . mat çalışmya oturduğumda eksiklerimi görnce bunları arkdaşlarım çözebiliyo ben niye çözemiyorum gibi düşüncelr aklımı kemiriyo çalışsm glmiyo xS kendimi ders çlışmadığımda suçlu hissediyorum ama boyle ypöayınca çökntüye uğruyorum xS


Cevapla
...
afrim01.08.2011

merhaba ben trogonometriyi qok seviyorum ve cok soru cozdum iyi bir kitap tavsiye edebilirmisiniz cok soru olan ve konu anlatimli tsk 


Cevapla
...
can vuruşkan01.08.2011

ilk başta güzel şeyler yazmışsınız tebrik ediyorum...

ben lise öğrencisiyim bu sene sınava girecem çook heyecanlıyım terslerden sıkıntım matematik ve geometridir bunları nasıl haledeceğimide bilmiorum.takıldığım konuları defalarca çalışıyorum bütün çözümlü sorularınıda yapıyorum ama farklı testlere gelince kalem oynatamıyorum yapamıyorum..çalışıp yapamayıncada çook zoruma gidiyor kitabı olduğu gibi atıyorum.matematiği yapabilmem için lütfen bana yardımcı olun


Cevapla
...
nevin köseoğlu30.07.2011

bn matematikten hiçbirşey anlamıyorum niye bilmiyoırum herşeyi baştan napim diyorum olmuyor yanımda kimse yok nasıl çalışmam gerekiyor özellikle soruları anlayamıyorum yardımcı olurmusunuz...:


Cevapla
...
ada sevgi inanç17.06.2011

ben hukuk okumak istiyorum bunun içinde tm (ea) seçmem gerektiğini biliyorum fakat benim de matematiğim iyi değil sözelden hukuk alım yapıyor mu böyle bi şansım var mı ya da matematiği adım adım bunalmadan düzeltebilmem için ne önerirsiniz .Teşekkür ederim.


Cevapla
...
Deniz Tanır27.05.2011

Bol bol soru çözmelisin.Sadece öğretmeni dinleyerek değil kendi başına çalışarak da birşeyler öğrenmeye çalışmalısın.Ayrıca bu yaz senin için çok önemli.Yazı çok çalışarak iyi değerlendirmelisin.


Cevapla
...
nehir tabazık26.05.2011

evet söylediklerinde çok haklısın ama benim de diğer arkadaşlar gibi öğretmen anlatığında anlıyorum ama sonradan teste gelince  hiç bi şey anlamıyorum daha doğrusu yapamıyorum ve ben 7. sınıfım sbs ye gircem çalışıyorum da sence başka neler yapabilirim soruları daha çok yapabilmek için


Cevapla
...
Deniz Tanır25.05.2011

Seneye bizi takip et. Kendimize ait video anlatımlarımız ve dokumanlarımızla eksiklerini kapatacağız.


Cevapla
...
mutlu KARTAL24.05.2011

ya cok guzel bır sıte tskkrler ben su an 7.sınıfa gıdıorm matematıkde bazı konular cok hosuma gıdıyor mesela kordinat sıstemı yerını belırleme orjın feLan cok hosuma gıdıor. ama mesela denklem,kesirliler onun gıbı sorular parantezlı soruları sevmıorm ama mecburum.mecbur oluncada sıkılıorm bunu sende bılıorsundur .denklemler gıbı soruları sıkılmadan anlayabılecegım tavsıyelerını beklerım sımdedın tskk..

sbs hazırlanıorm senden super taktıkler beklıorm hadı :))


Cevapla
...
Deniz Tanır25.04.2011

Bu kadar kısa süre zarfında konu eksiklerinizin tamamını kapatmanın kolay olmadığının sizde farkındasınız.En azından başta fonksiyon konusu olmak üzere limit, türev, integral ve trigonometri konularına ağırlık vermeniz sizin için yararlı olacaktır. Asla pes etmek yok. Hangi konuda olursa olsun elinizden gelenin her zaman en iyisini yapmaya çalışın. . Şu dakikadan itibaren kapasitenize göre ne kadar konuyu ne kadar zamanda tamamlayabileceğinize dair bir plan yapın. Planınıza en iyi şekilde uyarak kalan zamanınızı verimli bir şekilde geçirirseniz bilin ki siz elinizden gelenin en iyisini yaptınız. İyi çalışmalar.

Matcolik.com - Deniz TANIR


Cevapla
...
bade aydın25.04.2011

boyle bır sıteyle bızlerı motıve ettıgınz ıcn tesekkur ederm. benım sorunum su ben ea ogrencısı olmama ragmen mat 2 hıc yapamıyorum. ve bu bende asırı derecede morel bozuyo ve  hıc calısmak ıstemıyorm. bu yıl son snftayım. onumde cok az bı zaman kaldı. lys ye gırecegm ben bu açıklarımı nasıl kapatcagım:( en azından bu sure ıcınde hangı konulara agırlık vermem acıgımı kapatır


Cevapla
...
Levent Yangöz10.04.2011

Sınav derken neyi kastediyorsunuz?Ygs mi Okul sınavı mı?


Cevapla
...
elif turhna10.04.2011

öncelikle ii günler bnm matematikten yana korkum var ya kötü alırsam diye düşünüyorum çünkü ilk sınavım kötüydü

ne yapmamı tavsiye edersiniz


Cevapla
...
Levent Yangöz09.04.2011

sayısal dersleri çalışırken müzikle birlikte çalışmanı tafsiye ediyorum.Benimde dikkat dağınıklığım vardı.. ayrıca çalışmak istemiyordum.müzik beni motive ediyordu.


Cevapla
...
FATİH SERDAR09.04.2011

sorun kendimi motive edemiyorum..

dikakt eksikliğim var bu sebeble çalışamıyorum  okuduğum yerde 400alırsam bi anadolu lisesine girebilirim eğitimii iyi fakat puanları düşük ıspartada okuyorum..

ben açıkcası nasıl çalışacağımıda bilmiyorum bünyem çalışmaya alışık değil ne kadar zorlasamda   böyle oluyor  dikkat sorunuda buna etken..konu çalışmakdan nefret ediyorum ama bildiğim konulardan soru çözmek zevkli geliyor ama bana lazım olanda konu tekrar çalışmak  çünkü çok eksiğim var):


Cevapla
...
FATİH SERDAR08.04.2011

sorun kendimi motive edemiyorum..

dikakt eksikliğim var bu sebeble çalışamıyorum  okuduğum yerde 400alırsam bi anadolu lisesine girebilirim eğitimii iyi fakat puanları düşük ıspartada okuyorum..

ben açıkcası nasıl çalışacağımıda bilmiyorum bünyem çalışmaya alışık değil ne kadar zorlasamda   böyle oluyor  dikkat sorunuda buna etken..konu çalışmakdan nefret ediyorum ama bildiğim konulardan soru çözmek zevkli geliyor ama bana lazım olanda konu tekrar çalışmak  çünkü çok eksiğim var):


Cevapla
...
Levent Yangöz08.04.2011

Merhaba Fatih

Her ortaokul öğrencisinin isteği iyi bir lisede okumak.Şu an içinde bulunduğun yarışta yüzbinlerce rakibin var belkide milyonlar.Bu öyle bir yarışki ÖSS yarışından bile daha zor.Çünkü iyi bir liseye yerleşecek puanı almakta da zor hemde bunun için 6. sınıftan beridir süre gelen şu SBS sınav stresiyle başa çıkmakda.

 Ama ne yaptıysan kendin için yapmışsındır.Anadolu lisesine gidemesen bile ortaokulda öğrendiklerin sana lisede fazlasıyla lazım olacak.Puanların açıkçası düşük.Nerde oturduğunu bilmiyorum ama istanbulda ankarada izmirde bu punlar anadolu lisesini kazanmak için yeterli değil.Ama bu sene iyi bir puan alırsan şansını daha yukarılara çıkarabilirsin.

   Deniz Tanır hocamızın dediklerini yapman senin için iyi olacaktır.Gerçekten bizde sizin olduğunuz yollardan geçtik ve geri baktığımızda yaptığımız yanlışları görebiliyoruz.Asla pes etme ve matematiğe karşı ilgini hiç yitirme

saygılar... www.matcolik.com yöneticisi


Cevapla
...
fatih serdar gülsün07.04.2011

merhaba hocam..

 

ben sbs 8.sınıf öğrencisiyim ilk yıl 358 ikinci   yıl 359 aldım anadolu lisesine bile giremiyeceğimden korkuyorum..

 

düzenli ders çalışamıyorum okul sınavlarından bir gün önce gayaet iyi odaklanabiliyorum ama normal zamanda beceremiyorum içimde bi tembellik var bazne o kazanıyor bazen iradem bi türlü başarılı olamıyorum düzgün bir çalışma gerek nasıl çalışacağımıda açıkcası bilemiyorum  yardımlarınıza ihtiyacım var saygılarımı sunarım


Cevapla
...
Levent Yangöz04.04.2011

http://www.matematikrehberim.com/oku.php?makaleid=104

linkine tıklayarak dgs de çıkmış soruları indirebilirsiniz.son yılların dgs sorularını çözmenizde fayda var.açıkçası dgs için önerebileceğim bir kaynak Yedi İklim Dgs Konu Anlatım olabilir.bu yayınla başlamanız daha iyi olur.intibak ve tasarı yayıncılık kitapları da iyidir ama biraz daha zorlayabilir sizi..

www.matcolik.com   yöneticisi


Cevapla
...
melis aydoğan03.04.2011

Mrhblar benim matematiğim çok iyi değil tek tük soruları çözmeyi başarabiliyorum konuları okurken anlıyorum ama teste geldim mi yanlışlarım çıktımı yada iki şık arasında kaldım mı çok kızıyorum yine yanlışım çıktı diye dgs ye gireceğim ama bir türlü matematiğimi çok iyi yapıp hızlı çözemiyorum lütfen bana bir kitap önerirmisin ?


Cevapla
...
ece özdemir02.04.2011

matematiğim çok kötü.. açık öğretim lisesi son sınıftayım. tm bölümüm. fakat matematik hiç anlamıyorum. konu anlatım çalışıyorum video izliyorum. soru çözümlerini izliyorum ama bir türlü anlıyamıorum. soru çözemiyorum. inanın fonksiyonları bile yapamıyorum. çok stres yaptım mutlaka vermem gerek matematikleri ama olmuyor. ne yapmalıyım. şimdiden tşkler..


Cevapla
...
Levent Yangöz31.03.2011

Merhabalar Banu. öncelikle kaçıncı sınıfta olduğunu sormak istiyorum.Çünkü şu an sınava hazırlanıyorsan soru tarzı ezberlemek yapabileceğin en iyi şeylerden biridir.Biz matematik hocaları senle aynı şeyi yapıyoruz.Soru tarzı ezberliyoruz.Ama çok fazla soru tarzı var bu yüzden bir kaç yılımız bu soruları öğrenmek ve idrak etmekle geçiyor.özellikle matematikte bunu çok sık yapıyoruz.bir konu ile ilgili bir örneğin kolay normal ve zor olan örneğini ezberliyoruz ve sınıflara girdiğimizde sınıfın durumuna göre o sorulardan birini yazıyoruz tabi yılllarca matematikle uğraşınca matematiksel düşünmek hayatımızın merkezine yerleşiyor.yeni bir soru geldiğine yorum yapabilir ve çözüm üretebiliyoruz.ama bunu o ezberlediğimiz sorular sayesinde yapıyoruz ilk olarak.

   Eğer bir soru ile ilgili bir formülü uygulamadan önce formülü kendimiz çıkartırsak işte o zaman o soru tipini öğrenmene gerek kalmaz.örneğin analitik geometrideki simetri konusu.yaklaşık 8 tane özellike var hepsini ezberlemek çok güç ama formülleri kitaba bakmadan kendin çıkartabilirsen ve bunu yapamadığında kitaba bakıp bunu nasıl yaptığını anlayabilirsen bu konuda ki sorularda ezber yapmana gerek kalmaz.önce formülü çıkartırsın sonra soruYU çözersin.

  Bunun dışında matematik üzerine yazılmış kitapları okumanı tafsiye ederimAyrıca filmler de var.Can Dostum ve Akıl Oyunları..Bunlarda insanın ufkunu açabilecek ve matemaitğe bakış açını değiştirebilecek şeylerdir.

  Geometri için sana şu tafsiyede bulunabilirim.Şu an bu yazdıklarım okumayı bitirdiysen git ve bir geometri testi çıkart ve 10 soru çöz.Geometride lisede çok sıkıntı çekmiş biri olarak sana şunu söyleyebilirim; soru tarzı ezberlemek matematikte ezberlemek kadar kolay değil ve iyi bir geometri çözen öğrenci olmak istiyorsan en az 1,5 yıl çok ama çok soru çöz.çözemediğin her sorunun çözümünü öğren ve çözemediğin soruları biriktir bir şekilde...

   saygılar..www.matcolik.com yöneticisi


Cevapla
...
Banu 30.03.2011

Benim de eskiden en büyük sıkıntım matematikti.Şimdi biraz anlamaya çalıştım.Ama hocam bana sen ezber yapıyorsun dedi.Gerçekten çalışma tekniği bilmediğim için ezber yapıyordum.Ama nasıl çalışacağımı bilmediğimden.Hocamın anlattığı soru tarzlarından başka sorular çözemiyorum.Lütfen yardım edin...

Geometri zaten hiç yapamıyorum.Hocam çok güzel anlatıyor.Ama soru çözmeye gelince yapamıyorum.Formülleri filan biliyorum ama soruyu göremiyorum....


Cevapla
...
Aleyna GÜNEŞ25.03.2011

ben sizlerden daha küçüğüm 7. sınıfa gidiyorum ama şuan olimpiyatlara hazırlanıyorum sizin sözünüzü dinleyeceğim bunu paylaştığınız çok tşk


Cevapla
...
Sanem Çebi22.03.2011

 Herşey çok güzel ama aslında bizim için yapmamız gereken en önemli şey o dersi isteyerek  ve severek dinlemektir.Benim de en önemli sorunum trigonometri ne yapacağımı bilmiyorum keşke hayatın da bir formulu olsaaaa.....................


Cevapla
...
özge ÖKTEM 17.03.2011

Ben tm öğrencisiyim 11.sınıfa gidiyorum  gerçekten başarılı olmak istiyorum ama matematikden sorun yaşıyorum benim temelim çok zayıf halletmeye çalışıyorum ama soru çözerken yapamayınca çok sinirleniyorum ve bırakıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.


Cevapla
...
Levent Yangöz16.03.2011

Merhaba ronay. öncelikle kpss sınavında sana başarılar diliyorum. matematikte hızlı olmak için çok soru çözmek gerekiyor ama pes etmeden asla vazgeçmden.. soruna verebileceğim en iyi cevap budur bence. bunun için düzenli bir çalışma yapman ve değişik kpss kaynaklarını çözmen gerekir.. tabi öss kaynaklarından da faydalanabilirsin. FEM yayınlarının matematik ilk adım kitabını sana önerebilirim...çok soru çözdüğünde artık sorulara bakarak ne yapman gerektiğine çabucak karar verebilirsin.


Cevapla
...
ronay aslan16.03.2011

İyi günler sınıf öğretmenliği mezunuyum kpss ye hazırlanıyorum. 11 dersten sorumluyuz ve benim matematik dışında hiçbir dersle ilgili problemim yok. Sadece matematik sorularını seri çözmem gerekiyor. Çok fazla konu var.            (30 soruyu 30 dk da nasıl çözmeyi başarabilirim bilmiyorum.)Bunun için önerebileceğiniz bir program ya da kitap var mı? şimdiden teşekkürler...


Cevapla
...
Deniz Tanır15.03.2011

Eğer her gün tekrar yapıyorsan ve yaptığım tekrarlardan verim alıyorsan sorun yok demektir.Fakat eğer okul sınavlarında başarılı olmak istiyorsan okulda çözülen soruları tekrar evde kendin çözmen de fayda olduğunu düşünüyorum.Şu anki sistemin ygs ve lys için faydalı olur.


Cevapla
...
hakan kıyak15.03.2011

slm ben 11.sınıf öğrencisiyim matematiğe nasıl çalışlır diyecektim ben normalde eve gidince tekrar yapıyorum ama çözdüğümüz soruları yazmıyorum onun yerine konu anlatımnı deftere tekrar yazıp 10 soru çözüyorum doğru mu yapıyorum eğer yanlış yapıyorsam nasıl yapmalıyım


Cevapla
...
Deniz Tanır07.03.2011

Eğer mat-2 yi ben yapabiliyorum diyorsanız işin zor kısmını atlatmışsınız.Mat-1 de konular basit ama kafa yormanız gerekiyor sorularda.Sonuçta mat-1 de mat-2 de olduğu gibi bilgiye dayalı soru çıkmıyor.Size mat-1 konusunda önerebileceğim en iyi kaynak çıkmış öss soruları.Çünkü genelde deneme sınavlarında mat-1 de zor sorular soruyorlar.Oysa çıkmış sorulara  bakarsanız mat-1 sorularının o kadar da zor olmadığını göreceksiniz.Size tavsiyem çıkmış soruları çözün ve eğer sorun devam ediyorsa elinize bir konu anlatımlı kitap alın ve konuları kavramaya çalışın.Başarılar dilerim.

Not:Çıkmış sorulara http://www.matematikrehberim.com/oss.php linkinden ulaşabilirsin.


Cevapla
...
cebrail çam07.03.2011

öncelikle size şimdiden teşekkür ediyorum verdiğininz öneriler için ben bir sayısal öğrencisiyim doğal olarak herkesin gözünde matematik dehasıyız ama sıkıntım şu matematik-2 de çok rahat çözebilioyurm ve hatta çokta hızlı çözebiliyorum ama mat-1 e gelince özellikle ilk konuları hiç kavrayamıyorum sayı sistemleri modüler aritmetik fonksiyon .. lütfen yardımcı olunr musunuz tıp kaznmak istiyorum lütfen yardımcı olunn..


Cevapla
...
Deniz Tanır01.03.2011

Merhaba Mert matematikte klasik soruları çözmekle test sorularını çözmek farklı şeylerdir.Klasik sorularda herşeyi açık açık yazman gerekir.Her bir adımı doğru şekilde yapman gerekir.Eğer adımlardan birinde yanlış yaparsan ama mantıken yaptıkların doğruysa öğretmenin çok az puan kırar.Klasik soruları çözmek zordur.Test sorularında ise bazı stratejiler geliştirerek soruları daha kolay çözebilirsin.Örneğin şu an parabol görmüşsünüzdür.Aşağıdakilerden hangisi y=x^2-4x+3 parobolünün grafiğidir şeklinde sorularda x e değerler verip y nin hangi değerleri aldığını görüp şıkları elemeye gidebilirsin.Test sorularında şıkları elemek çok zor olmasa gerek.Bu sadece test çözme TEKNİK lerinden biridir...


Cevapla
...
mert gürsoy28.02.2011

ben 10 sınf öğrencisiym mf yim ve matematik hakkında tek bir sorum var ıkulda soruları yapıyorum ama iş testlere gelince çok az bir kısmıı yapbiliyorum ya da yaptığım yanlış çıkıyro yardımcı olur msunuz


Cevapla
...
aslı demir18.01.2011

bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim tavsiyelerinize uyucam:)


Cevapla
...
Deniz Tanır17.01.2011

Kendin hakkında olumsuz düşüncelere lütfen kapılma.Herkesin zeka yapısı farklıdır.Bu durum senin gerizekalı olduğunu göstermez.Öncelikle negatif yönlerini görmeyi bırakmalısın.Yoksa özgüvenini kaybedersin.Özgüven kaybıda çalışma isteğini azaltır.Sana verebileceğim ilk tavsiye eline bir ygs matematik kitabı al.O kitabı baştan sona kadar ygs sınavına kadar çöz.Eğer o kitabı bitirirsen hem özgüvenini kazanacaksın hemde matematiğin tüm konularına hakim olduğuna inanacaksın.Ayrıca elindeki diğer konu anlatımlı kitaplardan destek al.

Senin sınavda başarılı olabilmen için matematiği yenmekten başka çaren yok...


Cevapla
...
aslı demir 16.01.2011

ben tm öğrencisiyim bu sene sınava hazırlanıyorum dersaneye gidyorum ama matematik temelim hiç yoktu dersaneye gidince anlamaya başladım  hocanın anlattıklarını anlıyorum çeşitli kaynaklardanda yararlanıyorum ama sınavda yapamıyorum neredeyse eksilere düşüyorum bu yüzden kendimi çok gerizekalı hissediyorum...


Cevapla
...
Deniz Tanır14.11.2010

Asıl biz teşekkür ederiz.İyi çalışmalar.


Cevapla
...
Ceylan han14.11.2010

zaten bende bir türlü trigonometrinin mantığını anlayamamıştım örnek çok açıklayıcı oldu (: sanırım burdan yola çıkarsam anlayabilicem.

teşekkürler..


Cevapla
...
Deniz Tanır14.11.2010

Öncelikle şunu aklından çıkarmalısın.Matematikte zor konu yoktur.Her konunun kendine göre anlaşılması gereken önemli yanları vardır.Örneğin trigonometride anlaşılması gereken en önemli kısım koordinat ekseninde bölgelere göre trigonometrik ifadelerin aldığı değerlerdir.Bu ifadeleri eğer ezberlersen sorulara uygulamakta zorlanırsın.Örneğin cos(x)=cos(-x) ve sin(x)=-sin(-x) eşitliklerini inceleyelim.

1. bölgedeki bir x açısı ile 4. bölgedeki bir -x açısı kıyaslandığında bu  açıların ikiside +x yönüne bakıyor.Diğer yandan açıların biri +y  yönüne bakarken diğeri -y yönüne bakıyor.Şunu unutma ki açılarda (-) büyüklük belirtmez.Sadece yön belirler.Öyleyse +x açısı ile -x açısı aynı büyüklükte ama yönleri farklı açılardır.Koordinat ekseninde kosinüs x ekseni sinüs y ekseni demektir.x ve -x açıları +x yönüne baktığından cos(x)=cos(-x) dir.Diğer yandan x açısı +y yönüne bakarken -x açısı -y yönüne bakıyor.Öyleyse sin(x) in -sin(-x) e eşit olması beklenir.

Sana bir örnek vermeye çalıştım.Ezberden çok işin mantığını kavramaya çalışmalısın.Çok soru çözmek önemli değildir.Önemli olan konuyu iyi anlayabilmektir.


Cevapla
...
Ceylan han13.11.2010

ben üniversite sınavına hazırlanıyorum tm öğrencisiyim ilk senemde kazanamadım şu an ikinciye hazırlanıyorum.

geçen sene matematiği hiç çözemiyordum dershane hocam yaşıma başıma bakmadı elime ilkokul 1 2 ve 3. sınıf kitaplarını sıkıştırdı. bana 2 hafta boyunca elma saydırıp çiçekli kutucukları doldurtmakla kalmadı bide her kitabın sonunda çözdüklerimi kontrol etti. açık söyliyim kendimi gerizekalı gibi hissettim ama bu çalışmanın sonucunda matematik netlerim eksilerden;  20 de 14-18'lere yükseldi. özellikle 1. bölümde.

bu çalışma tabiki bana össyi kazandıramadı ancak eksiklerimi tamamlamama yetti ama yine de bu sene için işimi çok kolaylaştırdı.

benim size sormak istediğim şey aslında çoğu öğrencinin baş belası trigonometriye nasıl çalışmak gerektiği?

limit türev integral konularını çözebiliyorum hatta hiç problemim yok diyebilirim ama bin kere bin farklı öğretmenden dinlememe rağmen hala trigonometri çözemiyorum. sanırım problem ezberlediğim formülleri sorulara uygulamakta. yani hangi soruda hangi formülü uygulayacağımı bilemiyorum.

cevabınız için şimdiden teşekkürler :)


Cevapla
...
Deniz Tanır11.11.2010

Öncelikle araştırmacı ve takipçiliğinden dolayı seni kutluyorum.Matematikte sorunun olduğunu düşünüyorsun ve nasıl bu sorunu halledebilirim diye araştırma yapıyorsun.Bu bence sorununu halletme yolunda attığın en güzel adımlardan.

Eğer gerçekten konuyu anladığınıza eminseniz ve yeteri kadar soru çözüyorsanız kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın.

Çünkü siz elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz öyle değil mi? O zaman başarı zaman içinde gelecektir.Sabırlı olun ve çalışmaya devam edin.Çünkü rakipleriniz sürekli çalışıyor bunu unutmayın.


Cevapla
...
sedanur kazancı08.11.2010

ya ben ce dedikleriniz harfi harfine dogru ben sizden yaşca küçüğüm 8. sınıf ögrencisiyim . kitablar var çalışıyorum daa

Şimdi daa sı ne diyeceksiniz .Dersaneyede gidiyorum hocanın anlattıgı soru üzerinde anlıyorum dersi teste gelin ce tıkanıyorum lüt fen ona da bir çare bulun .kitablarda sınır koymadım lise bir kitabları bile çalışıyorum .yine matematik kötü ama. Neyse birkaçtane çalışma kavramı ögrendigim iyi oldu .Sitenizi begendim


Cevapla

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Yorum Yazın

Yorum