BİR MİLYON YAZILIMCI PROJESİ HAKKINDA 5 SORU 5 CEVAP

BİR MİLYON YAZILIMCI PROJESİ HAKKINDA 5 SORU 5 CEVAP

1 milyon yazılımcı projesi nedir?

BTK Akademi 1 milyon istihdam projesi maliye bakanlığının ülkemizdeki nitelikli yazılımcı ihtiyacını karşılamak üzeri geliştirdiği bir projedir. 1 milyon yazılımcı projesi kapsamında kursiyerler algoritma, big data, bilgisayar programlama, block chain, iş zekası, office programları, oyun programlama, siber güvenlik veri tabanı ve web programlama alanında dersler yer almaktadır. Bu projeden yararlanmak için öncelikle https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ adresinden kayıt olmanız ve özgeçmiş doldurmanız gerekmektedir. Kayıt olurken yazacağınız mail adresi güncel mail adresiniz olmalıdır. Çünkü vermiş olduğunuz mail adresine aktivasyon maili gelmektedir. Yanlış bir mail adresi vermeniz durumunda kaydınız gerçekleşmez ve hakkınız yanar. Özgeçmişinizi doldurduktan sonra eğitimlere katılabilirsiniz. Bunun için https://www.btkakademi.gov.tr/portal/ adresine 1 milyon istihdam ile giriş yaparak eğitimlere katılabilirsiniz. Tamamladığınız her eğitim ve başarı durumunuz 1 milyon istihdam hesabınızdaki özgeçmişinize otomatik olarak yansıyacaktır.

Algoritma, Yazılım ve Matematik İlişkisi

Algoritma, Yazılım ve Matematik İlişkisi

Bu yazımızda algoritma kavramından ve matematik bilmeden algoritma yazılıp yazılamayacağından ayrıca matematikte iyi olamayan birinin yazılım konusunda başarılı olup olacayacağından bahsedilecektir. Bunun için öncelikle algoritma kavramı açıklanmıştır.

Algoritma Nedir?

Algoritma; matematikte ve programlamada kullanılan, bir problemin çözümünde izlenecek olan yoldur. Matematikte, algoritma bir prosedürdür, matematiksel bir hesaplamayı çözmek için kullanılabilecek bir dizi adımın açıklamasıdır. Algoritmalar, bilimin birçok dalında kullanılır. Algoritmaya verilebilecek en yaygın örnek bir sayının bölünmesinde kullanılan adım adım işlemlerdir.